איך עובדת
הרפורמה במשק החשמל

הרפורמה החדשה במשק החשמל בישראל מאפשרת לאלקטרה פאוור (לשעבר סופרגז) להציע בפעם הראשונה ללקוחות פרטיים אלטרנטיבה חכמה וחסכונית לאספקת החשמל.

ראו בהמשך כיצד אלקטרה פאוור, כחברת אנרגיה מובילה וחדשנית, מציעה מסלולים מגוונים אשר יחסכו לכם מאות עד אלפי שקלים בשנה. בלי להתאמץ, בלי להתחייב, ובלי קאץ’.

הרפורמה הראשונה – ייצור ללקוחות מסחריים

לאורך שנות קיומה של המדינה, חברת החשמל היוותה מונופול בכל עולמות החשמל. לחברה הייתה בלעדיות על מקטע הייצור, על מקטע האספקה (המכירה והשיווק) ללקוחות מסחריים וביתיים, ועל מקטע ההולכה והחלוקה (התשתיות). ואולם, בעשור האחרון החל תהליך הדרגתי של פתיחת מקטע הייצור לתחרות. בזה אחר זה קמו יח”פים – יצרני חשמל פרטיים, המפעילים תחנות כוח פרטיות המספקות חשמל ללקוחות מסחריים. למעשה, במרוצת השנים למעלה מ- 50% מייצור החשמל למגזר המסחרי כבר נמצא בידי ספקים פרטיים, ואת השאר ממשיכה לייצר חברת החשמל.

הרפורמה השנייה – מכירת חשמל גם ללקוחות פרטיים

ב-2022 רשות החשמל הניעה גם את פתיחת מקטע האספקה (המכירה) לתחרות, ויצאה ברפורמה המאפשרת לחברות שאין ברשותן אמצעי ייצור להתחיל לספק חשמל ללקוחות מסחריים וביתיים. כחלק מהרפורמה הוצאה מחברת החשמל חטיבת ניהול המערכת החשמל, והוקמה חברת ניהול המערכת, חברה ממשלתית בדומה לחח”י, בשם “נוגה”. מכאן והלאה, חברות כמו אלקטרה פאוור (לשעבר סופרגז אנרגיה) המעוניינות לספק חשמל, נדרשות להוציא רישיון אספקה המכונה “ספק ללא אמצעי ייצור”. המשמעות עבור הצרכנים היא שניתן לרכוש חשמל במסלולים שונים ובהנחה מספק החשמל אותו תבחרו, ובכך למעשה השוק נפתח לתחרות. עם זאת, יש להדגיש כי האחריות על כל תשתיות החשמל והטיפול בהן נותרו בידי חברת החשמל, שתמשיך לספק מענה לכל תקלה, בעיה, הפסקת חשמל וכדומה – בדיוק כפי שהיה בעבר וללא קשר לגורם המספק לכם את החשמל.

התנאי להצטרפות – מונה חכם המשדר בתקשורת את נתוני צריכת החשמל

בכדי שתוכלו לרכוש חשמל מאלקטרה פאוור, צריך שיהיה לכם מונה חכם המשדר את הצריכה מרחוק. על המונה להיות רשום ב’נוגה’ (חברת ניהול המערכת) והדבר יאפשר לנו לרכוש ולספק עבורכם את החשמל שתצרכו. אבל מה עם מי שאין לו עדיין מונה חכם? למי שאין מונה חכם יש שתי אופציות. הראשונה היא להמתין עד שחברת החשמל תתקין מונה חכם בנכס, ללא עלות, בהתאם לתכנית פריסת המונים הארצית שמתעדכנת מעת לעת. ההמתנה עשויה להימשך מספר חודשים או שנים. הדרך השנייה היא להזמין מונה חכם ישירות מחברת החשמל, ולשלם עבור ההחלפה באופן חד פעמי ₪265 בלבד (כולל מע”מ) היורדים מחשבון החשמל לאחר התקנת המונה. בהתאם לאמות המידה, חברת החשמל מחויבת באופן עקרוני להחליף את המונה של הבית למונה חכם תוך 60 יום, ומרגע החלפת המונה תוכלו לבחור את ספק החשמל שלכם ולהתנייד לאלקטרה פאוור בקלות.

לנצל את יתרונות הרפורמה עם אלקטרה פאוור

הניוד אל חברתנו כספקית החשמל הביתי שלכם, מעניק מספר יתרונות חשובים:
  • חשמל בהנחה – בניגוד לחברת החשמל המוכרת חשמל בתעריפים קבועים ומפוקחים, אנו יכולים להציע הנחות. הנחות אשר ניתנות במסלולים שונים על פי פרופיל הצריכה.
  • עסקת באנדל – כחברה מובילה בתחום הגפ”מ תוכלו לבחור בחבילת “באנדל” (כמו חבילות האינטרנט והטלוויזיה שאתם בוודאי מכירים). בחבילה שלנו משולבים החשמל עם הגז לביתכם כך שאתם מקבלים הנחה נוספת – גם על גז הבישול. החיסכון יכול להגיע למאות שקלים בשנה.
  • מומחים באנרגיה – בניגוד לספקיות פרטיות אחרות שנכנסות לתחום אספקת החשמל, המגיעות למשל מעולמות התקשורת או הבנייה, אקטרה פאוור (לשעבר סופרגז), היא חברת אנרגיה על כל המשתמע מכך מבחינת הניסיון, היכולות והידע. עימנו אתם מקבלים מעטפת מקצועית לצריכת האנרגיה בבית מטעם גורם אחד.
  • מטפלים בכם – לחברתנו יש מערך קריאות ושירות היודע לתת פתרונות לכל בעיה, לבצע ניודים חדשים, לסייע בניתוב פניות לחברת החשמל, ועוד. בהתאם למסורת של אלקטרה פאוור, אנו תמיד ממשיכים לפתח את יכולותינו, למען שיפור השירות הניתן לכם.